Naše služby

Dalo by se říci, že zemní a výkopové práce jsou nedílnou součástí každé činnosti na pozemku nebo zahradě, když se provádí realizace a úpravyh zahrad a při stavbách. Pro některé zemní a výkopové práce je možné využít ruční kopání a ruční hlobení, pro jiné je potřeba strojní hloubení a kopání.
Kde a jak můžete naše služby v oblasti výkopových a zemních prací využít?

Výkopy pro bazény a zahradní jezírka

Výkopy pro bazény jsou poslední dobou velmi žádané a tvoří podstatnou část našich výkopových a zemních prací. Výkop pro bazén neznamená jen  strojní nebo ruční vyhloubení výkopu požadované hlouby a tvaru, ale znamená to i provést výkop pro přívod a odvod vody a často i výkop pro elektrické vedení. Strojní výkopy často doplňují ruční výkopy a odkopy zeminy a srovnání terénu. Výkopy pro bazény jsou také často spojeny s úpravou okolí a vytvoření roviny, proto výkopy souvisí se zemními pracemi.
Taktéž zahradní jezírka i jiné hloubené „stavby“ jako jsou výkopy pro čističky, pro tepelná čerpadla nebo výkopy pro jímky a septiky potřebují odbornou přípravu a provedení. Často se musí provést zabezpečení výkopu, aby se stěny nesesunuly.
Také je potřeba při výkopech a zemních pracech uskladnění a odvoz zeminy – vše Vám zajistíme svou vlastní technikou!

Zemní práce

Jak již bylo zmíněno, zemní práce jsou využívány tam, kde je potřeba srovnání terénu nebo přetvoření vzhledu zahrady, případně příprava pozemku pro stavbu domu, kůlny, altánu, garáže, terasy nebo pergoly. Zemní práce, to je tedy i příprava pro stavbu – úprava, nakládka a odvoz zeminy, hloubení základů pro rodinné domy a pod.
Zemní práce provádíme i pro přípravu příjezdových cest nebo cest a zpevněných ploch se zámkovou dlažbou nebo ploch se zatravňovacími dlaždicemi.

Výkopy pro přípojky

Naší výkopovou technikou hravě zvládneme výkopy pro přípojky – voda, plyn, kanaizace… Výhodou provedení výkopu našimi stroji je to, že strojní záběr můžeme nastavit v šířkách 30, 40, 50 a 60 cm, tedy výkop bude přesně tak široký, jak je potřeba. Další výhodou použití naší techniky je možnost provádět výkopy ve svahu nebo výkopy na těžko přístupných místech – výkopy podél domu, v úzkých uličkách a pod. Výhodou je v tomto případě mimoosé kopání.

Strojní vrtání

Stavba plotu s sebou často nese potřebu hloubení děr pro sloupky. Provádíme strojní vrtání děr pro sloupky a opěrné kůly o průměrech 20 a 30 cm a to opět i na špatně přístupných místech.

Úklid sněhu

V zimním období využíváme naší techniku pro strojní úklid sněhu. Zvláště v horských oblastech Liberecko, Semilsko, Železný Brod a v okolí Vám zajistíme úklid sněhu na přístupové cestě, na soukromé i veřejné komunikaci, úklid sněhu provádíme i na parkovištích a větších plochách např. u obchodních center a podobně. Úklid sněhu provádíme komlexně – i s odvozem sněhu na vlastním nákladním autě, pokud to bude potřeba.